Teema: rahvusvaheline

Teadus- ja innovatsioonilõhe Euroopas väheneb, kuid selle täielikuks kaotamiseks on vaja jätkuvat tuge ning uuendusi
Viimase kümnendi jooksul on Euroopa Liidu osaluse laiendamise meetmega liitunud riikide tegutsemisaktiivsus Euroopa teadus- ja innovatsiooniprogrammides märgatavalt paranenud. Samas on tekkinud nende riikide teadusasutuste arenguvõimekuses ja -vajadustes erinevused. Ida- ja Kesk-Euroopa eluteaduste võrgustik Alliance4Life leiab, et olukorra parandamiseks vajab senine raamprogrammi toetusmeetmete süsteem nutikamat ja paindlikumat lahendust.
Turingi preemia laureaat Robert Tarjan peab avaliku loengu
Robert Tarjan peab ingliskeelse avaliku loengu teemal „Minu elu andmestruktuuridega”. Loeng toimub esmaspäeval, 12. mail kell 16.15 Delta õppehoones ruumis 1021. Kõik huvilised on oodatud kuulama!
Läti Ülikooli uus rektor külastas Tartu Ülikooli
6. mail kohtus ülikooli rektoraat Läti Ülikooli rektori ja esindajatega, kes käisid tutvumas ka Delta keskuse ja Eesti geenivaramuga.
07. mai 2025 rahvusvaheline
Jaapani suursaadik külastas Tartu Ülikooli
5. mail kohtus rektor Toomas Asser Jaapani suursaadiku Koichiro Nakamuraga, kellega arutati koostöövõimalusi.
06. mai 2025 rahvusvaheline
Ukraina arvamusliidri ja filosoofi Volodõmõr Jermolenko avalik loeng sõja mõjust inimlikkusele
28. mail kell 16.15–17.45 peab tuntud Ukraina filosoof, kirjanik ja ajakirjanik ning kultuurikriitik Volodõmõr Jermolenko Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18–128) avaliku loengu, millele järgneb Tartu Ülikooli poliitilise filosoofia kaasprofessori Siobhan Kattago kommentaar ja küsimused ning avalik arutelu. Loeng käsitleb, kuidas sõjakogemused muudavad ja kujundavad meie arusaamu inimolemuse eksistentsiaalsetest küsimustest.
Kandideeri Enlighti õpetamise ja õppimise auhinnale
Tartu Ülikooli õppejõud saavad esitada oma õppeaine Enlighti 2025. aasta õpetamise ja õppimise auhinnale, mis antakse üle Uppsalas 8.–10. oktoobrini toimuval konverentsil. Tänavuse konverentsi teema on mängulisus tuleviku kõrghariduses.
Juhan Saharov räägib väikeriikide tarkusest Eesti ja Sloveenia koostöö näitel 1980ndatel
Juhan Saharov räägib väikeriikide tarkusest Eesti ja Sloveenia koostöö näitel 1980ndatel.
Kolme rektori stipendiumi konkursi võitis kolmandat aastat järjest Tartu Ülikooli üliõpilane
Kaheksandat korda toimunud kolme rektori stipendiumi konkursi võitis Arnita Agrita Umalas, kes on sündinud ja kasvanud Lätis, kuid õpib Tartu Ülikoolis eesti keelt ja keeleteadust, keskendudes oma magistritöös liivi keelele.
23. aprill 2025 koostöörahvusvaheline
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna üliõpilased tegid mainekal Willem C. Visi harjutuskohtuvõistlusel ajalugu
Tartu Ülikooli õigusteaduskonna esindusvõistkond jõudis Willem C. Visi nimelise rahvusvahelise kaubandusõiguse harjutuskohtuvõistlusel 32 parima ülikooli sekka.
Haridusekspert Austraaliast räägib külalisloengus üliõpilaste kaasamise 14 strateegiast
Teisipäeval, 20. mail kell 15.00-16.00 peab Austraalia Uus-Inglismaa ülikooli kaasprofessor Ingrid Harrington Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis ingliskeelse külalisloengu mitmeid auhindu võitnud projektist „Commencing Student Success Project“. Projekt annab kasutamiseks 14 strateegiat, et kõik üliõpilased tunneksid ülikoolis toetust ja nende õpingud läheksid edukamalt.